FA

کد QR چیست؟

عبارت "کد QR" مخفف کلمات "کد پاسخ سریع" است. به منظور ساده سازی، این ها "بارکدهای مربعی" هستند که برای اولین بار در ژاپن در صنعت اتوماسیون مورد استفاده قرار گرفتند و توسعه یافتند. این کدها برای انتقال اطلاعات از کاربر به تلفن های هوشمند می توانند اطلاعات زیادی را ذخیره کنند که به تعدادی از آنها مانند رویدادهای تقویم، شماره تلفن، پیام متنی، مشخصات محصول و پیامهای ایمیل پیش فرض می توان اشاره کرد.آنها مانند بارکدهای UPC ماشین خوان و پیشرفته عمل می کنند و می توانند در بسته بندی محصولات، پنجره های تجاری، بیلبوردها، تابلوهای تجاری، کارتهای تجاری و آگهی های تبلیغاتی و همچنین ردیابی و شناسایی محصولات به کار روند.

برای خواندن کد QR شما باید نرم افزار خواندن کدهای QRروی گوشی یا تبلت خود داشته باشید، به عنوان مثال " QR droid " برای گوشی های آندروید، "RedLaser" برای iOS و " QR code Scanner Pro" برای بلکبری. نرم افزار QR را اجرا کنید تا دوربین گوشی بصورت خودکار فعال شود. دوربین را روی کد QR تنظیم کنید و ثابت نگه دارید تا صدای بیپ شنیده شود و نرم افزار، تمام اطلاعات ذخیره شده در کد QR را نشان دهد. برخی نرم افزارها مرورگر وب را نیز باز می کنند و شما را به صفحه ای که حاوی اطلاعات مربوط به کد است هدایت می کنند.

کدهایQR کجا و چگونه مورد استفاده قرار می گیرند؟

راههای زیادی برای استفاده از کدهای QR از انتشار اطلاعات در مورد خودتان گرفته تا یافتن راه حل های بازاریابی برای کسب و کار شما وجود دارد. در زیر برخی از کاربردهای کد QR آمده است(برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از کدهای QR در تجارت از این لینک استفاده کنید):

کارت های کسب و کار / اصول تبلیغاتی

کد QR را می توان بر روی کارت های کسب و کار خودتان، خبرنامه ها و بروشورها چاپ کنید طوری که اطلاعات تماس شما را به مخاطبین گوشی های هوشمند منتقل کند یا صفحه وبی را که حاوی اطلاعات کامل کاری شماست نمایش دهد. کدها را می توان بر روی همه چیز و در همه جا چاپ کرد، از تیشرت تبلیغاتی گرفته تا تابلوهای تبلیغاتی و هواپیما.

کارت دعوت

اگر شما برای رویدادهای مختلف برنامه ریزی می کنید یک کد QRرا به بلیت رویداد اضافه کنید تا شخص را به یک صفحه RSVP (مخفف عبارت فرانسوی “répondez s'il vous plaît” به معنی "پاسخ لطفا" ) و موقعیت GPS رویداد هدایت کند و وی بتواند حضور خود را در رویداد تایید نماید و محل رویداد را در نرم افزار GPS گوشی هوشمندش علامتگذاری کند.

بسته بندی محصولات / ردیابی محصولات / نظرسنجی مشتری بصورت فوری

شما می توانید یک کد QR را بر روی بسته بندی محصول خود اضافه کنید تا مشتریان به صفحه وبی که درمورد تجارت و محصولات شماست هدایت شوند. این لینک می تواند شامل توضیحات محصول و مزایای آن، دفترچه راهنما، تلفنهای خدمات مشتریان و اطلاعات عمومی شرکت و سایر مشخصات دیگر باشد.

انواع کدهای QR

دو نوع اصلی از کدهای QR وجود دارد: دینامیک و استاتیک.

کدهای دینامیک، که با نام "کدهای QRزنده "نیز شناخته می شوند

به محض ساخته شدن، لینک مقصد اصلی آنها بدون تداخل با کد قابل ویرایش است. پس از اسکن شدن، کد دینامیک شما را به سروری هدایت می کند که دستورالعملهای ویژه ای در یک پایگاه داده روی آن ذخیره شده و طوری برنامه ریزی شده است که کنش ویژه ای با تصویر اسکن شده داشته باشد. کدهای دینامیک مناسبند از این لحاظ که یکبار ساخته شده و بکار می روند و می توانید اطلاعات به نمایش درآمده هنگام اسکن را با لینک(دامنه، وب) نمایش دهنده اطلاعات تغییر دهید.

کدهای استاتیک

بر خلاف کدهای دینامیک، کدهای QR استاتیک یا مستقیماً اطلاعات را در یک فرم متنی ذخیره می کنند یا شخص را به یک صفحه وب هدایت می کنند بدون آن که بتوانند وی را به صفحات ثانوی راهنمایی کنند. این بدان معنی است که اطلاعات یا لینک قالب تغییر یا ویرایش نیست(شما هر بار باید یک کد استاتیک جدید ایجاد کنید). کدهای استاتیک برای افرادی مناسب است که خواهان کدی برای نگهداری اطلاعات دائمی خود می باشند(مثلاً اطلاعات تاریخ تولد و گروه خون).

کدام کد بهتر است: دینامیک یا استاتیک

کدهای استاتیک حاوی اطلاعات مفید مستقیم هستند. این به این معنی است که شما قادر به مدیریت و ردیابی اطلاعات این نوع کد نخواهید بود . این بسیار ناخوشایند است ، زیرا اگر نیاز باشد نمی توانید بدون چاپ تمام مطالب قبلی، اطلاعات مورد نظرتان را تغییر دهید.

کدهای دینامیک حاوی لینکهایی به سرورهای اختصاصی هستند که اطلاعاتی در خصوص این که چه نوع اطلاعاتی اکنون باید نمایش داده شود یا لازم است به چه صفحه وبی هدایت شوید در آن ذخیره شده است. این بدین معنی است که می توانید آن کد را ردیابی کنید(اطلاعات استاتیکی را جمع آوری کنید) و یک لینک وب مقصد می تواند تغییر داده یا ویرایش شود بدون آن که در ساختار کد دستکاری صورت گیرد. این استفاده از کدهای دینامیک را جهانی می سازد از آن جهت که لازم نیست مطالب پرینت شده قبلی را مجدداً پرینت کنید. تمام آنچه را که لازم دارید این است که لینک مقصد را تغییر دهید که با کد استاتیک این کار غیرممکن است. این واقعیت که می توانید اطلاعات نمایش یافته با کدهای دینامیک را حتی پس از چاپ آنها کنترل کنید از برتری انتخاب کدهای دینامیک نسبت به استاتیک حکایت دارد اگر که بعد از بکار گیری جایگزینی آن مشکل نباشد(ویرایش حجیم، یا این که از نظر فیزیکی دسترسی به کد ناممکن باشد).

به نظر می رسد کدهای استاتیک در بخش رایگان استفاده بیشتری دارند زیرا از نظر فناوری تجهیزاتی نیاز ندارند در حالی که کدهای دینامیک سرورها را مشغول می کنند زیرا نیاز به پردازش دارند. بنابراین وبسایتهایی که کد QR رایگان عرضه می کنند معمولاً کدهای QR استاتیک را بصورت رایگان و کدهای QR دینامیک را بصورت فروشی عرضه می نمایند.

با TrustThisProduct چکار می توانید بکنید؟

سرویس TrustThisProduct فرصت (بطور رایگان) ایجاد، مدیریت و ردیابی سه کد QR دینامیک از دامنه های Me24.info، About24.info و MyPet24.info را ارائه می نماید. در عین حال این کدهای دینامیک ( برحسب سرورهای مربوط به آنها) با رزرواسیون سرور چندگانه و تشخیص DNS جغرافیایی، وابسته به سرور با پلتفرم فناوری تجاری TrustThisProduct می باشند.

اگر شما کارآفرین یا نماینده یک شرکت تجاری بوده و می خواهید از کد QR دینامیک در کسب و کار خود استفاده کنید به شما توصیه می کنیم که در بخش تجاری سرویس TrustThisProduct (لینک وبسایت PVCode.com) ثبت نام کنید. شما همینطور قادر خواهید بود سه عدد کد QR دینامیک بطور رایگان ایجاد کنید و از خدمات اضافی سیستم استفاده نمایید(مثلاً نمایش خودکار اطلاعات به زبان مصرف کننده، نمایش اطلاعات از دامنه TrustThisProduct.com ، حساب کاربری چند نفره، مجموعه اطلاعات بازار یابی اضافی و سایر کارکردها). برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نسخه تجاری TrustThisProduct می توانید از بروشور استفاده کنید.

نتیجه

کدهای QR در تجارت در حال محبوب شدن هستند ، زیرا تقریباً بدون هیچ هزینه ای حجم عظیمی از اطلاعات مفید و قابل اعتماد را برای مشتریان و کارگزاران فراهم می کنند. اگر شما پرسشی درباره خدمات ما یا هر ایده جدیدی دارید از طریق فرم پایین صفحه با ما تماس بگیرید: ما همواره از گفتگو با شما خوشحال خواهیم شد!

TrustThisProduct®:

Copyright © 2014-2018, PVCode LLC
ما پیچیدگی را ساده می کنیم

صفحه اصلی