LV

Kas ir QR kods?

Vārds QR code ir abreviatūra no angļu val. Quick Response code (Ātrās Atbildes kods). Šie kvadrātainie svītrkodi pirmo reizi tika izstrādāti un izmantoti Japānā. Tie tiek pielietoti informācijas nodošanai no nesēja viedtālrunim un spēj glabāt salīdzinoši lielu informācijas apjomu, piemēram: atgādinājumi, tālruņa numuri, tekstuāli ziņojumi, produkcijas apraksti, elektroniskā pasta ziņojuma aizpildīšana un daudz kas cits. Kodi funkcionē kā uzlaboti mašīnlasījami svītrkodi, var tikt izmantoti uz iepakojumiem, skatlogos, uz ziņojumu dēļiem, izkārtnēm, vizītkartēm vai reklāmas bukletiem, produkcijas izsekošanai un preču identificēšanai.

Tamdēļ, lai izlasītu QR kodu, Jūsu viedtālrunī jābūt uzstādītam programmas nodrošinājumam QR kodu skenēšanai un lasīšanai, piemēram, „QR droid” ierīcēm ar Android operētājsistēmu, „RedLaser” priekš iOS vai „QR Code Scanner Pro” priekš BlackBerry ierīcēm. Atveriet pielikumu uz sava viedtālruņa un novirziet kameru uz QR kodu. Pēc QR koda nolasīšanas pielikums uzrādīs kodā esošo informāciju. Ja QR kodā ir iekodēta saite uz web-lapu, tad daži pielikumi uzreiz atver norādīto web-lapu interneta pārlūkā.

Kur un kā tiek izmantoti QR kodi?

Pastāv lērums veidu, kā pielietot QR kodus, sākot no ziņu izplatīšanas par sevi līdz mārketinga risinājumiem Jūsu uzņēmējdarbībai. Zemāk norādīti daži no QR kodu pielietošanas virzieniem (plašāka informācija par QR kodu pielietošanu uzņēmējdarbībā pieejama saitē):

Vizītkartes / Reklāmas materiāli

QR kodus iespējams uzdrukāt uz Jūsu vizītkartēm, prospektiem un brošūrām, lai tie, piemēram, nodotu Jūsu kontaktinformāciju viedtālruņa adrešu grāmatai vai atvērtu web-lapu ar detalizētu Jūsu biznesa aprakstu. Tos iespējams uzdrukāt uz visa un visur, sākot no T-krekliem un krūzēm, līdz pat reklāmas stendiem un lidmašīnām.

Ielūguma biļetes

Ja Jūs nodarbojaties ar pasākumu organizēšanu un vadīšanu, pievienojiet uz ielūgumiem QR kodu, kas satur saiti uz RSVP (no franču val: répondez s'il vous plaot – „lūgums atbildēt uz ielūgumu”) un pasākuma GSP koordinātes, lai potenciālais apmeklētājs varētu apstiprināt savu dalību un iekļaut pasākuma vietu navigatora programmas kartē savā viedtālrunī.

Preces iepakojums / Preces izsekošana / Klientu atsauksmes „reālā laika” režīmā

Jūs varat pievienot QR kodu uz Jūsu preces iepakojuma, lai attēlotu patērētājiem detalizētu informāciju par Jūsu produktu. Piemēram, paskaidrojumus par preci un tā priekšrocībām, lietošanas pamācību, servisa centru kontaktinformāciju vai vispārīgu informāciju par Jūsu uzņēmumu.

QR kodu tipi

Pastāv divi pamata QR kodu tipi – Dinamiskie un Statiskie.

Dinamiskie kodi, zināmi arī kā „dzīvie QR kodi”

Pēc tā izveidošanas, informācija, uz kur ved iekodētā saite, var tikt rediģēta, neiejaucoties pašā kodā. Pēc skenēšanas dinamiskais kods novirza Jūs uz serveri, kurš jau uz pamata datiem, kuri glabājas datubāzē, novirzīs Jūs uz lapu ar informāciju. Dinamiskie kodi ir ērti tādēļ, ka tos izveido un izvieto vienu reizi, taču gan informāciju, kas tiek attēlota, to noskenējot, gan saiti (domēnu, lapu), no kuras tiek attēlota informācija, Jūs varat mainīt.

Statiskie kodi

Atšķirībā no dinamiskajiem kodiem, statiskie kodi vai nu glabā informāciju teksta veidā, vai arī novirza uz web-lapu, nepārvirzot caur sekundārām saitēm. Tas nozīmē, ka informācija, vai izsaucamā saite, nevar tikt izmainīta vai rediģēta (Jums ikreiz nāksies izveidot jaunu statisko kodu). Statiskie kodi ir ideāli cilvēkiem, kuri vēlas izplatīt pastāvīgu informāciju (piemēram: informāciju par savu dzimšanas datumu un asinsgrupu).

Kas ir labāks – dinamiskie vai statiskie kodi?

Statiskie kodi satur tikai vērtīgu informāciju. Tas nozīmē, ka izsekot kodus vai izmainīt informāciju nebūs iespējams. Tas ir ļoti neērti, jo, ja radīsies nepieciešamība izmainīt Jūsu attēloto informāciju, Jums nāksies pārrakstīt visus iepriekš ievadītos materiālus.

Dinamiskie kodi sastāv no saitēm uz specializētiem web-serveriem, kuri glabā informāciju par to, kādu informāciju attēlot vai uz kādu web-saiti veikt pāradresāciju. Tas nozīmē, ka Jūs varēsiet izsekot dinamisko kodu (ievākt statistisko informāciju) un mērķa web-saite var tikt izmainīta vai rediģēta, neiejaucoties koda struktūrā. Tas dinamiskos kodus padara universālus tajā ziņā, ka Jums nenāksies pārrakstīt iepriekš ievadītos materiālus. Viss, ko Jums vajadzēs izdarīt, ir nomainīt mērķa saiti, ar statiskajiem kodiem šāds variants nebūs iespējams. Fakts, ka Jūs varat kontrolēt informāciju, kuru attēlo dinamiskie kodi pat pēc tam, kad tie jau ir uzdrukāti, salīdzinot ar statiskajiem, nāk par labu dinamisko kodu izvēlei gadījumā, ja tos būs grūti apmainīt pēc izvietošanas (liela tirāža vai nav iespējams fiziski iegūt pieeju kodam).

Neskatoties ne uz ko, statiskie kodi tiek plašāk pārstāvēti bezmaksas segmentā, jo to izmantošana nepieprasa izildīt nekādas tehnoloģiskas prasības, savukārt dinamiskie kodi pieprasa paaugstinātas prasības serveriem, caur kuriem notiek to apstrāde. Tādēļ Saites, kuras piedāvā bezmaksas QR kodus, parasti bez maksas piedāvā tikai statiskos QR kodus, taču dinamiskos – par maksu.

Kādas iespējas Jums sniedz TrustThisProduct?

Serviss TrustThisProduct sniedz Jums iespēju pilnīgi bezmaksas radīt, vadīt un izsekot 3 dinamiskos QR kodus no domēniem Me24.info, About24.info, MyPet24.info. Pie tam šie dinamiskie kodi, iesaistīto serveru daļā, tiks apkalpoti uz biznesa platformas TrustThisProduct tehnoloģiju bāzes ar vairākkārtēju serveru rezervāciju un ģeogrāfisko DNS atpazīšanu. Ja Jūs esat uzņēmējs vai kompānijas pārstāvis un vēlaties izmantot dinamiskos QR kodus biznesā, iesakām Jums veikt reģistrāciju servisa TrustThisProduct (mājas lapa: PVCode.com) biznesa sadaļā. Jums tāpat tiks nodrošināta pieeja bez maksas izveidot 3 dinamiskos QR kodus, taču Jūs varēsiet izmantot arī servisa papildfunkcijas (piemēram: automātiska informācijas attēlošana patērētāja valodā, informācijas attēlošana no TrustThisProduct.com domēna, profils vairākiem lietotājiem, papildus mārketinga datu apkopošana un daudz kas cits). Vairāk par TrustThisProduct biznesa versijas iespējām Jūs varat uzzināt no brošūras.

Noslēgums

QR kodi kļūst populāti biznesa vidē, jo tie palīdz ātri sniegt lielu noderīgas un ticamas informācijas apjomu Jūsu pircējiem un darbuzņēmējiem, praktiski bez izdevumiem. Ja Jums rodas jautājumi par mūsu pakalpojumu, vai arī ir radušās jaunas idejas, mēs jebkurā gadījumā būsim priecīgi aprunāties ar Jums, tamdēļ izmantojiet mūsu kontaktinformāciju, kas norādīta lapas apakšā.

TrustThisProduct®:

Copyright © 2014-2018, PVCode LLC
Mēs sarežģīto padarām vienkāršu

Galvenā lapa