PL

Co to jest QR kod?

Słowo QR kod jest skrótem angielskiego słowa Quick Response code (kod Szybkiej Odpowiedzi). Te kwadratowe kody kreskowe po raz pierwszy byli opracowane i wykorzystane w Japonii. Oni są wykorzystane w przekazywaniu informacji od nośnika do smartfona i mogą przechowywać odnośnie dużą pojemność informacji, takiej jak: pamiątki, nómery telefoniczne, wiadomości tekstowe, opisy produkcji, zapełnione wiadomości poczty elektronicznej itd. Kody funcjonują w jakości polepszonych kodów kreskowych odczytu maszynowego, mogą być wykorzystane na opakowaniach, wystawach sklepowych, deskach ogloszeń, tablicach informacyjnych, wizytówkach lub ulotkach, do śledzenia produkcji i identyfikacji towarów.

Żeby przeczytać QR kod na Państwa smartfonie, musi być zainstalowane oprograwowanie do skanowania i odczytu QR kodów, naprzykład "QR droid" do urządzeń pod kirowaniem Android, "RedLaser" dla iOS lub "QR Code Scanner Pro" dla urządzeń blackberry (przegłąd darmowego oprogramowania do skanowania QR kodów). Uruchomcie aplikację na swoim smartfoniei skierujcie kamerę na QR kod. Po odczytaniu kodu aplikacja pokaże zawartą w kodzie informację. Jeżeli w QR kodzie jest zakodowany link na stronę internetową, wtedy niektórze aplikacje odrazu otwierają ukazaną stronę internatową i w QR kodzie jest zakodowany link na stronę internetową, wtedy niektórze aplikacje od razu otwierają ukazaną stronę w przeglądarce.

Gdzie i w jaki sposów wykorzystują się QR kody?

Istnieje mnóstwo sposobów wykorzystania QR kodów, od rozprzestrzenienia się danych o sobie do rozwiązań marketingowych dla Państwa biznesu. Poniżej sa przedstawione niektórze obszary zastosowania QR kodów (dokładna informacja o zastosowaniu QR kodów w biznesie):

Wizytówki /Materiały promocyjne

QR kody można nadrukować na Państwa wizytówkach, katałogach i ulotkach, żeby oni, naprzykład, przekazywali Państwa dane kontaktowe w ksęgę adresową smartfona lub pakazywali stronę internetową ze szczegółowym opisem Państwa biznesu. Je można nadrukować na wszystkim i wszędzie, zaczynając od koszulek i kubków do billboardów i samolotów.

Zaproszenia

Jeżeli Państwo się zajmuje organizacją i prowadzeniem imprez, dodajcie na zaproszenie QR kod zawierający link na stronę RSVP (répondez s'il vous plaot – "prośba odpowiedzieć na zaproszenie") i GPS współrzędne imprezy żeby potencjalny gość imprezy mógł potwierdzić swój udział i wprowadzić miejsce prowadzenia imprezy do karty programy nawigatora w swoim smartfonie.

Opakowanie towaru / Śledzenie towaru / Klijentskie komentarze w trybie «realnego czasu»

Państwo może dodać QR kod na opakowanie Państwa towaru żeby wyświetlić użytkownikom dokładną informację o Państwa produkcie. Naprzukład, wyjaśnienia na temat produktu i jego zaletach, instrukcja obsługi, dane kontaktowe centrów serwisowych lub poprostu ogólną informację o Państwa kompanii.

Typy QR kodów

Istnieje dwa głównych typa QR kodów: Dynamiczne i Statyczne.

Dynamiczne kody

Dynamiczne kody, wiadome równiez jak “żywi QR kody”. Po jego utworzeniu informacja, na którą prowadzi zakodowany link, może być odredagowana bez wtrącania w sam kod. Po skanowaniu kod dynamiczny przekierowuje Państwo na serwer jaki już na bazie danych przechowywanych w bazie danych, przekieruje Państwo na stronę z informacją. Kody dynamiczne korzystne tym że je tworzą i nanoszą jeden raz, przy tym Państwo może zmieniac informacje, jaka wyświetla się przy ich skanowaniu, również i link (domen, stronę) z jakiej odbywa się wyświetlenie informacji.

Statyczne kody

W odróżnieniu od kodów dynamicznych statyczne kody lub przechoywają informację bezpośrednio w tekstowym wyglądzie, lub prowadzą na stronę internetową bez przekierowania przez drugorzędne linki. To znaczy że informacja lub wywołany link nie mogą byc zmienione lub odredagowane (bedzie trzeba za każdym razem tworzyć nowy kod statyczny). Statyczny kod jest idealny dla ludzi jacy chcą rozpowszechniać niezmienną informację (naprzykład o swojej dacie urodzenia lub grupie krwi).

Co jest lepiej: kody statyczne lub dynamiczne?

Statyczne kodyskładają sie bezpośrednio z korzystnej informacji. To znaczy że kody nie można będzie odśledzić i zmienić informację. To jest bardzo niekorzystno, ponieważ przy potrzebie zmienićwyświetlaną informację Państwo będzie musiało drukować ponownie wszystkie wcześniej nadrukowane materiały.

Kody dynamiczne skadają się z linków na specjalistyczne strony internetowe, jakie przechowują informację o tym, jaką informację wyświetlać lub na jaki link zrobić przekierowanie. To znaczy że Państwo może śledzić kod dynamiczny (zbierać informację statyczną) i link przyznaczenia może być zmieniony lub zredagowany bez wtrącania w strukturę koda. To robi dynamiczne kody uniwersalnymi w tym sensie że Panstwo nie będzie miało potrzeby przedrukowywać wcześniej nadrukowane materiały. Wszystko co potzebno zrobić to zmienić link przyznaczenia. Ze statycznymi kodami taki wariant nie będzie działał. Ten fakt że Państwo może kontrolować informację, wyświetlającą się przez kody dynamiczne nawet po tym jak one są nadrukowane – mówi na korzyść wybora kodów dynamicznych w porównaniu ze statycznymi w wypadku jeżeli ich ciężko będzie zamienić po naniesieniu (duży obieg lub niemożliwie fizycznie otrzymać dostęp do kodu).

Jak by to ni bylo statyczne kody bardziej powszechnie są przedstawione w bezpłatnym segmencie ponieważ nie przedstawiają żadnych wymagań technologicznych, w ten czas jak kody dynamiczne okazują podwyższone wymagania do serwerów, przez jakie odbywa się ich opracowanie. Dlatego strony internetowe proponujące bezpłatne QR kody zwykle proponują bezpłatnie tylko statyczne QR kody a dynamiczne za pieniądze.

TrustThisProduct®

Servis TrustThisProduct stanowi Państwu okazję absolutnie bezpłatnie tworzyć, kierować i śledzić 3 dynamicznych QR kody z domenow Me24.info, About24.info, MyPet24.info. Przy tym te dynamiczne kody, w części zaangażowanych serwerów, będą się obsługować na bazie technologij platformy biznesowej TrustThisProduct z wielukrotnym rezerwowaniem serwerów i geograficznym DNS rozpoznawaniem.

Jeżeli Państwo jest przedsiębiorcą lub przedstawicielem kompanii i Państwo chce wykorzystywać dynamiczne QR kody w biznesie, rekomendujemy Państwu przejść rejestrację w dziale biznesowym serwisa TrustThisProduct (www strona: PVCode.com). Państwu również będzie udostępniono stworzenie bezpłatnie 3 dynamicznych QR koda lecz przy tym Państwo będzie mogło wykorzystywać dodatkowe funkcje serwisu (naprzykład: automatyczne wyświetlenie informacji w języku użytkownika, wyświetlenie informacji z domenu TrustThisProduct.com, konto dla wielu użytkowników, zbieranie dodatkowych danych marketingowych itp. Więcej szczegółów o moźliwościach wersji biznesowej TrustThisProduct Państwo może dowiedzieć się z broszury.

Na zakończenie

QR kody stają popularne w środowisku biznesowym ponieważ pomagają szybko nadawać Pństwa konsumentom i kontrahentom welką iłość korzystnej i odpowiedniej informacji, przy praktycznie zerowych wydatkach. Jeżeli Państwo ma pytania dotyczące naszego serwisu, lub wynikli nowe pomysły, zawsze będziemy mieli przyjemność porozmawiać z Państwem. Prosimy o wykorzystaniu informacji kontaktowej zamieszczonej na dole strony.

TrustThisProduct®:

Copyright © 2014-2018, PVCode LLC
Robimy skomplikowane prostym

Strona główna