SK

Čo je QR kód?

Pojem "QR kód" je krátka forma pre "" Zjednodušene povedané sú "štvorcové čiarové kódy", ktoré boli prvýkrát vyvinuté a použité v Japonsku pre automobilový priemysel. Len aby sme spomenuly niekoľko príkladov QR kód sa používa na prenos informácií od užívateľa do smartfónu, môžu uložiť veľké množstvo informácií, ako sú udalosti v kalendári, telefónne čísla, textové správy, informácie o produktoch a vyplnené e-mailové správy. Fungujú ako pokročilé a počítačovo snímateľné UPC čiarové kódy a môžu byť použité na obale výrobku, firemných oknách, billbordoch, štítkoch, vizitkách a reklamách a tiež pre sledovanie produktov a identifikáciu položky.

Ak chcete prečítať QR kód, musíte mať nainštalovanú aplikáciu na vašom smartfóne alebo tablete ktorá dokáže oskenovať a prečítať QR-kód, ako napríklad: "QR droid" pre telefóny so systémom Android, "RedLaser" pre zariadenia so systémom iOS a "QR kód Scanner Pro" pre zariadenia Blackberry. Spustite aplikáciu na skenovanie QR kódu a fotoaparát vo vašom telefóne sa automaticky aktivuje. Namierte fotoaparát na QR kód a držte prístroj pevne, kým ho aplikácia nerozpozná a ukáže vám všetky informácie uložené v kóde. Niektoré aplikácie tiež aktivujú váš webový prehliadač a presmerujú vás na určený odkaz, ktorý obsahuje informácie uložené v kóde.

Kde a ako sa QR kódy používajú?

Existuje mnoho spôsobov, ako využiť QR kódy, od šírenia informácií o sebe po marketingové riešenia pre vaše podnikanie. Nižšie je uvedených niekoľko spôsobov, kde môžu byť použité QR kódy (Podrobné informácie o používaní QR kódov v podnikaní nájdete na tomto odkaze):

Vizitky / Reklamné predmety

QR kódy môžete vytlačiť na vaše vizitky, prospekty a brožúry, aby mohli presmerovať vaše kontaktné údaje do adresára smartfónu alebo zobraziť webové stránky s podrobným popisom vášho podnikania. Qr kódy môžu byť vytlačené hocikde, od tričiek po vlastné značky na billboardoch a lietadlách.

Vstupenky podujatí

Ak ste plánovač podujatí, pridajte QR kód do vstupeniek na podujatia odkazujúce na stránky RSVP (francúzsky, “répondez s'il vous plaît”) a GPS súradnice tejto udalosti, takže potenciálny návštevník môže potvrdiť svoju účasť a zaznačiť si miesto udalosti na svojej GPS navigačnej aplikácii na svojom smartfóne.

Balenie výrobku/ Sledovanie produktov/ Recenzie zákazníkov, potichu v reálnom čase

QR kód môžete pridať do konečného obalu výrobku a prepojiť zákazníkov na vašu webovú stránku o vašej firme a produktoch. Odkaz môže obsahovať vysvetlenie výrobku a jeho výhody, užívateľské manuály, kontaktné informácie pre záručný aj pozáručný servis a všeobecné informácie o vašej spoločnosti, spolu s inými podrobnosti.

Typy QR kódov

Existujú dva hlavné typy QR kódov: dynamické a statické.

Dynamické kódy, sú označované aj ako "živé QR kódy"

Po ich vytvorení, ich hlavný odkaz je možné upravovať bez zásahu do kódu. Po naskenovaní, vás dynamický kód presmeruje na server, kde boli v databáze uložené a naprogramované konkrétne inštrukcie tak, aby špecificky spolupracovali najmä s tým typom skenovania. Dynamické kódy sú vhodné, pretože sú vytvorené a aplikované raz a vy môžete meniť ako budú zobrazené informácie keď je kód naskenovaný ako aj odkazy(domény, webové adresy), ktoré zobrazia tieto informácie.

Statické kódy

Na rozdiel od dynamických kódov, statické QR kódy buď ukladajú informácie priamo v textovej podobe, alebo vedú k webovým stránkam bez toho, aby boly presmerované prostredníctvom vedľajších prepojení. To znamená, že informácie alebo spojenia nemôžu byť zmenené alebo upravované (zakaždým budete musieť vytvoriť nový statický kód). Statické kódy sú ideálne pre ľudí, ktorí chcú kódy ktoré obsahujú ich trvalé informácie (napríklad informácie o ich dátumoch narodenia a krvnej skupiny).

Čo je lepšie: dynamický alebo statický kód?

Statické kódy predstavujú priamo užitočné informácie. To znamená, že týmto nebudete môcť sledovať a spravovať informácie v týchto kódoch. Tieto kódy môžu byť veľmi nevýhodné, pretože v prípade potreby nie je možné zmeniť zobrazené informácie bez vytlačenia nových kódov a nie je možné zmeniť informácie na už vytlačených kódoch.

Dynamické kódy sa skladajú z odkazov na špecializovaných webových serverov, ktoré ukladajú informácie o tom, aké informácie sa zobrazia hneď, alebo o tom, na aký webový odkaz je nutné presmerovať. To znamená, že môžete sledovať tento dynamický kód (zhromažďovať štatistické údaje), a internetový odkaz alebo cieľ je možné meniť alebo upravovať bez zásahu do štruktúry kódu. Toto robí dynamické kódy univerzálne v tom zmysle, že nebudete musieť znovu vytlačiť nové kódy ak chcete niečo zmeniť a môžete meniť informácie aj na predtým vytlačených materiáloch. Všetko, čo musíte urobiť, je zmeniť cieľ odkazu, statické kódy, túto možnosť nemajú k dispozícii. Skutočnosť, že môžete ovládať zobrazené informácie uložené v dynamických kódoch aj potom, čo sú vytlačené, hovorí v prospech výberu dynamických kódov v porovnaní so statickými, pokiaľ je ťažké zmeniť informácie v statických kódoch po aplikácii (napríklad veľký počet vytlačených kópií, alebo ak fyzicky nie je možné získať prístup ku kódu).

Statické kódy sú široko dostupné vo voľnom segmente, pretože nepredstavujú žiadne technologické požiadavky a zároveň dynamické kódy kladú vysoké nároky na servery, cez ktoré sú spracovávané. Z tohto dôvodu, webové stránky, ktoré ponúkajú bezplatné QR kódy zvyčajne ponúkajú len statické QR kódy a dynamické QR kódy ponúkajú za poplatok.

Čo môžete robiť s TrustThisProduct?

TrustThisProduct služby ponúka (bezplatne), možnosť vytvárať, spravovať a sledovať tri dynamické QR kódy z domén Me24.info, About24.info, MyPet24.info. V rovnakej dobe, budú tieto dynamické kódy (v podmienkach zapojených serverov) založené na báze servera podnikových technológií platformy TrustThisProduct, s viacerými rezervnými portálmi a zemepisnom DNS rozpoznaní.

Ak ste podnikateľ, alebo zástupca podniku a chcete používať dynamické QR kódy pre vaše podnikanie, odporúčame sa zaregistrovať u obchodnj divízie služby TrustThisProduct (webový odkaz na stránku: PVCode.com). Budete mať tiež možnosť vytvoriť si tri dynamické QR kódy bezplatne a využívať ďalšie funkcie služby (napr automatické zobrazenie informácií v jazyku spotrebiteľa, zobrazenie informácií z domény TrustThisProduct.com, multi-užívateľský účet, zhromažďovanie ďalších marketingových dát, a ďalšie funkcie). Pre viac informácií o podnikateľskej verzii TrustThisProduct, si prosím prečítajte našu brožúru.

Záver

QR kódy sú stále viac a viac populárne medzi podnikmi, pretože rýchlo umožnujú poskytovať veľké množstvo užitočných a spoľahlivých informácií svojim zákazníkom a zmluvným stranám, takmer bez nákladov. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa našich služieb, alebo nejaké nové nápady, kontaktujte nás pomocou formulára v dolnej časti stránky: Sme vždy radi ak môžeme s vami hovoriť!

TrustThisProduct®:

Copyright © 2014-2018, PVCode LLC
My zjednodušujeme čo je zložité

Hlavná strana